Relaxace

Pro odpočinek a intelektuální uvolnění nabízím návštěvu stránek The Newmour Experience

"Kreativita je odrůda konformismu, která se vyskytuje ve velkých firmách a spočívá v simulování tvůrčí činnosti za účelem získání uznání nadřízených." (Lewandowski Konrad, T.: Noteka 2015. Laser, Plzeň 2006, s. 195)

MathJoke aneb Dokážete se tak rychle něčemu zasmát i ve svém oboru? Co může ve vašem oboru hrát roli čísla 8? 

Dokázali byste říci, co je na Monty Python Football žertovné? Co musí člověk vědět, aby se zasmál (pomineme-li komické figury filozofů)?  

Velké postavy z dějin filozofie do 60 sekund? Ano: Monty Python - The Philosophers' Song       

K Vánocům knihu? Ano: Svoboda, V., Peregrin, J.: Od jazyka k logice. Filozofický úvod do moderní logiky. Academia, Praha 2009. 

Zajímá vás, jakým otázkám se věnují filozofové a k jakým stanoviskům se hlásí? Podívejte se na výsledky jednoho z průzkumů na PhilPapers. Ale opatrně s interpretací a ukvapenými závěry.

Léčba homeopatiky? Horoskop? Čára života? Věk vodnáře? Domníváte se, že nás řídí vyšší moc a že šarlatánství nebo náboženství může "vědět" více než věda a filozofie? Pokud ano, rozhodně se nedívejte sem, natožpak tam

Místo, kde se můžete každý den dovědět něco nového: Science Daily (ne jen do nekonečna recyklovat staré předsudky a blbosti). 

Zdá se vám, že základním klíčem k morálce je náboženství? Pak zkuste: http://www.thebricktestament.com/index.html a zamyslete se nad nepěknými osudy panáčků, jejichž parametry nevyhovují některým náboženským představám. Inu, kniha knih - skutečně si myslíte, že je "nad námi něco většího, úchvatného"?

Trocha aplikované etiky? Nebo snad věroučné "moudrosti", která má problémy s vlastní rozporuplností? Zkuste Jesus and Mo

kontakt
foto Radim Brázda
Pedagog
Doc. PhDr. Radim Brázda Dr.

Místnost: U 44
email: brazda@phil.muni.cz

Konzultační hodiny:
ZS 2012 sudé čtvrtky 16-18; dle rozvrhu a domluvy 19.10., 2. 11., 30. 11., 14. 12. Doporučuji domluvu mailem předem na přesnou hodinu; pro konzultace jsem k dispozici rovněž na KF FF MU v Brně.
 
UTB FT FaME FAI FHS
zpět na rozcestník

Copyright © 2008 WFP group
design by BORI

Etika | Filozofie | Neklasická logika | Relaxace | Admin